zimny prysznic rano

W lecie nic tak nie orzeźwia, jak zimny prysznic. Szczególnie rano taki prysznic obudzi nas i pobudzi do działania. Zimny prysznic rano ma także bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Dodatkowo nas zahartuje i przyśpieszy metabolizm.

Zimny prysznic od razu pobudza nas do działania. Wystarczy kilka minut rano poświęcić na ten rytuał, a będziemy wypoczęci i obudzeni. Do jego podstawowych zalet możemy zaliczyć:

Orzeźwienie – poranny zimny prysznic możemy stosować zamiast kawy – doda nam tyle samo energii i sił. Organizm także staje się silniejszy, hartuje się, dlatego jest mniejsze prawdopodobieństwo, że złapiemy jakiegoś wirusa lub infekcję.

Poprawa wyglądu skóry – zimna woda sprawia, że skóra jest jędrna i elastyczna. Natomiast gorąca może powodować wiotczenie skóry jej wysuszenie oraz przedwczesne starzenie.

Poprawa krążenia krwi – wpływa pozytywnie na krążenie krwi, a dzięki temu obniża ryzyko wystąpienia chorób z nim związanych. Dodatkowo zimna woda zapobiega pojawianiu się żylaków i pajączków.

Poprawi naszą odporność – dzięki temu, że codziennie będziemy brać zimną kąpiel to nasz organizm się zahartuje. W okresie jesienno-zimowym nie będą nas łapać infekcje i wirusy. Na początku warto stosować naprzemienny zimny i ciepły prysznic, by organizm się stopniowo przyzwyczajał do takiej zmiany.

Przyśpieszy nasz metabolizm – potrafi przyśpieszyć przemianę materii. Nasz organizm, aby prawidłowo funkcjonować, powinien mieć temperaturę ciała 36,6. Aby ją utrzymać, gdy się wychładzamy, biorąc kąpiel w zimnej wodzie musi przyspieszyć przemianę materii. Stara się ją wyrównać oraz utrzymać na danym poziomie. Używa do tego przede wszystkim zasobów tłuszczu, które są w nim zgromadzone. I dlatego tkanka tłuszczowa jest dużo szybciej spalana.

Wpływa korzystnie na nasze włosy – zimna woda zapobiega suchości włosów, powstawaniu łupieżu oraz wypadaniu włosów.

Niweluje stres – wpływa kojąco na nasze ciało, łagodzi lęki. Będzie dobrym rozwiązaniem przed rozpoczęciem stresującego dnia.