Zmiana pogody, która następuje na przełomie lata i jesieni jest źródłem prawdziwych wyzwań w kwestii pielęgnacji skóry. Warto zdać sobie sprawę, z tego, że intensywna ekspozycja na działanie promieni słonecznych, jakiej w okresie wakacyjnym doświadcza skóra, może wykazywać bardzo destruktywne działanie. Da się to zauważyć na przykład po różnych plamach i przebarwieniach, jakie pojawiają się na Twojej cerze. Po tym trudnym czasie koniecznością staje się zadanie sobie pytania: jak dbać o skórę jesienią?

Funkcje, jakie powinny spełnić, kosmetyki pielęgnujące w okresie jesiennym

Preparaty kosmetyczne używane w okresie jesiennym powinny działać wielopłaszczyznowo. Po pierwsze powinny one ułatwiać regenerację. Z tego powodu warto stosować preparaty bogate w witaminy i składniki organiczne. Po drugie wydajne kosmetyki powinny przede wszystkim wzmacniać skórę. W tym celu najlepiej stosować olejki, mleczka i kremy, które zawierają starannie dobrane kompozycje składników aktywnych. Jest to jeden z argumentów, który wyjaśnia, dlaczego warto sięgnąć po produkty z portfolio Le Petit Marseillais.

Przykłady kosmetyków, które pomogą w pielęgnacji skóry jesienią

Łagodne balsamy i kremy sygnowane marką Le Petit Marseillais dają klarowną odpowiedź na pytanie o to, jak powinna wyglądać udana pielęgnacja skóry jesienią. Wspomniane kosmetyki pielęgnujące inspirowane są wiedzą doświadczonych pań zamieszkujących rejon Morza Śródziemnego. Dzięki temu prezentowane preparaty świetnie sprawdzą się nie tylko w przypadku wrażliwej skóry, ale także wyeksploatowanej i zmęczonej po lecie cery. Środki pielęgnujące, które powstały na bazie masła Shea oraz słodkich migdałów, przejawiają wieloaspektowe działanie, które ma zbawienny wpływ na cerę. Kosmetyki te bowiem nie tylko nawilżają i odżywiają skórę, ale również – co jest niezwykle istotne – pozostawiają cerę przyjemniejszą w dotyku i silniejszą.

Nową linię wyrobów kosmetycznych Le Petit Marseillais, które przeznaczone są do kąpieli, skomponowaliśmy tak, aby uczynić, jak największy pożytek z bogatej tradycji zabiegów pielęgnacyjnych charakterystycznych dla południa Starego Kontynentu. Zadbaliśmy nawet o tak subtelne niuanse, jak moment pozyskania składników naturalnych, takich jak na przykład kwiat pomarańczy i masło Shea po to, aby nasze Klientki mogły w zaciszu swojego własnego domu cieszyć się imponującymi efektami działania naszych produktów. Nasze kosmetyki do mycia ciała pozwolą Ci zmienić rutynowe procedury pielęgnacyjne w prawdziwą ucztę dla Twojej cery.