Trening wibracyjny stał się popularnym sposobem odzyskania sprawności i pracy nad smukłą sylwetką. Skutecznie angażuje niemal wszystkie partie mięśni, w tym głębokich, pozwalając po około miesiącu regularnych ćwiczeń cieszyć się lepszą formą. Na czym polega trening wibracyjny i skąd wzięły się tak pozytywne opinie o sprzęcie do niego służącym?

Specyfika treningu wibracyjnego

Platforma Powerboard, które służy do wykonywania treningu wibracyjnego wytwarza drgania o różnej częstotliwości i mocy. Dzięki temu zwiększa się efektywność wykonywanych na niej ćwiczeń. Jak ćwiczyć na platformie wibracyjnej? Jest to wyjątkowo proste, stajemy bowiem na urządzeniu lub opieramy się o nie różnymi partiami ciała, nad którymi chcemy szczególnie popracować. Osoby ćwiczące mogą wykonywać na platformie rozciąganie, ale także wzmacniać swoją siłę czy po prostu doskonale się zrelaksować. Tajemnica skuteczności treningu wibracyjnego tkwi bowiem w wytwarzanych drganiach. Pogłębiają one zakres wykonywanego ćwiczenia i angażują do pracy wszystkie partie mięśni. Poddawane są one bowiem silnym skurczom. Ponadto platforma wibracyjna uruchamia także te części naszego ciała, które na ogół nie biorą udziału w tradycyjnym treningu, jak kości i stawy, co umożliwia wzmocnienie tkanki kostnej.

Korzyści z wykonywania treningu wibracyjnego

Regularne ćwiczenia na platformie wibracyjnej, wykonywane co najmniej przez 30 minut dwa razy w tygodniu pozwalają nie tylko na szybkie odzyskanie formy i wzmocnienie całego ciała, ale przynoszą również korzyści związane z aktywnością ruchową, jak:

– lepsze ukrwienie organizmu dzięki rozszerzeniu naczyń krwionośnych,
– przyspieszenie metabolizmu wpływającego na spalanie tkanki tłuszczowej,
– zwiększenie możliwego zakresu ruchowego,
– poprawę wytrzymałości,
– poprawę siły oraz napięcia w mięśniach.

Trening na platformie wibracyjnej dostosowujemy przy tym do indywidualnych potrzeb. Możemy więc skupić się na spalaniu tkanki tłuszczowej lub ogólnym rozciągnięciu ciała i odzyskaniu elastyczności. Szczególnie polecany jest on tym osobom, które początkowo czują się zakłopotane ćwiczeniami wykonywanymi w szybszym tempie na siłowni czy w klubie fitness. Platforma wibracyjna pozwala im ćwiczyć stosownie do ich możliwości i odzyskać sprawność.

Jaki sprzęt do treningu wibracyjnego wybrać?

Najlepsza platforma wibracyjna PowerBoard 3.0 w zestawie z urządzeniem MediGun dostępne są w ofercie sklepu CASADA. Skutecznie zastąpią zarówno fizjoterapeutę, jak i trenera personalnego, pozwalając Ci wzmocnić ciała, zyskać elastyczność i siłę poszczególnych partii mięśni.