pielegnacja

Jaka pielęgnacja ciała polecana jest przed dermatologów i kosmetologów? Istotna jest przede wszystkim jej regularność. Dobre nawyki warto wdrażać w zwyczaj już od najwcześniejszych lat. Zadbana skora odwdzięczy nam się nawet w starszym wieku, zachowując odpowiednią elastyczność i wysoki stopień nawilżenia.

Czym oczyszczać ciało?

Właściwa pielęgnacja ciała powinna obejmować jego staranne, ale jednocześnie delikatne oczyszczanie, w czasie codziennego prysznica czy kąpieli raz na jakiś czas. Specjaliści polecają na co dzień szybki prysznic, pozwalający nie tylko zużyć mniej wody, ale także mniej wysuszający skórę niż dłuższa kąpiel. Do mycia warto wybrać delikatne płyny, żele lub mydła z naturalnych składników, które nie naruszą płaszcza lipidowego skóry. Dzięki temu nie będzie ona narażona zbytnio na wysuszenie.

Jeśli już decydujemy się na ciepłą, relaksującą kąpiel, nie powinna ona w sumie trwać dłużej niż 15 minut. Do wody można wlać ulubione olejki o działaniu aromaterapeutycznym, np. działający odprężająco lawendowy oraz wsypać zmiękczające wodę środki. Dzięki temu skóra po wyjściu z wanny pozostanie miękka i miła w dotyku.

Pielęgnacja ciała (https://www.neutrogena.com.pl/bad-piekna/pielegnacja-ciala/) to również wykonywany raz-dwa razy w tygodniu peeling – czyli złuszczanie warstwy martwego naskórka z całego ciała. Wykonuje się go gotowymi kosmetykami lub używając produktów dostępnych w każdym domu. Doskonały naturalny peeling można zrobić z fusów po kawie, soli czy cukru z dodatkiem odrobiny oliwy. Po wykonanym zabiegu peelingu, ciało delikatnie osuszamy ręcznikiem i nawilżamy dodatkowo starannie wybranymi balsamami lub kremami do ciała. Usuwając martwy naskórek przygotowujemy skórę do lepszego wchłonięcia składników odżywczych znajdujących się z kosmetykach. Efekt ich zastosowania będzie więc od razu widoczny i zapewni na długo odpowiednią elastyczność oraz nawilżenie.

Jakie kosmetyki nawilżające skórę warto wybrać do pielęgnacji ciała?

Wybierając produkty do nawilżania skóry musimy zwrócić uwagę na ich skład oraz potrzeby naszego ciała, które mogą zmieniać się wraz z porami roku. Marka Neutrogena od lat proponuje kosmetyki oparte na naturalnych produktach, jak malina nordycka, kwas hialuronowy, gliceryna czy witamina E. Kosmetyki z Formułą Norweską z linii Intensywnie Regenerującej to idealny wybór na okres jesienno-zimowy, kiedy nasza skóra narażona jest na ostrzejszy wiatr i niskie temperatury. Z kolei produkty z serii Formuła Norweska linia Głęboko Nawilżająca lub odżywcza z malina nordycką sprawdzają się latem, kiedy nie możemy zapominać o regularnym nawilżeniu środkami, które szybko się wchłaniają i nie pozostawiają lepkiej warstwy na skórze.

Artykuł powstał we współpracy z https://gemini.pl/kategoria/kosmetyki/do-ciala/peelingi-do-ciala