Aby skóra twarzy prezentowała się nienagannie i zachwycała młodzieńczym blaskiem i urodą potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Codzienne wklepywanie kremów oraz innych kosmetyków przynosi efekty, ale aby ich działanie było jeszcze skuteczniejsze, koniecznie należy je stosować na dogłębnie oczyszczonej skórze. Mikrodermabrazja diamentowa to prosty zabieg pozwalający pozbyć się rogowej warstwy naskórka i odkryć jej naturalne piękno.

Mikrodermabrazja – na czym polega i jakie są wskazania do tego zabiegu
Skórę można poddawać przeróżnym zabiegom oczyszczania, ale to mikrodermabrazja diamentowa jest jednym z najskuteczniejszych. Jest to rodzaj mechanicznego peelingu, który pozwala błyskawicznie pozbyć się martwej, zrogowaciałej warstwy naskórka. Wykonuje się go za pomocą specjalnej głowicy ścierającej, pokrytej diamentem. Przy jej pomocy błyskawicznie oczyszcza się skórę, a złuszczony naskórek zostaje zassany do pompy umieszczonej w głowicy. W efekcie zastosowania tego zabiegu koloryt skóry zostaje ujednolicony, udaje się spłycić drobne zmarszczki, zmniejszyć widoczność blizn czy też przebarwień. Cera staje się bardziej gładka, napięta i elastyczna. Ten rodzaj mechanicznego peelingu znajduje szerokie zastosowanie, ale przede wszystkim jest wskazany przy cerze mieszanej i tłustej, z nadmiernie wydzielanym sebum, ze zmianami trądzikowymi, bliznami, rozszerzonymi porami i innymi mało estetycznymi zmianami.

Wybieraj usługi kosmetyczne na najwyższym poziomie

Jeśli mikrodermabrazja diamentowa to tylko w sprawdzonym, cieszącym się nienaganną opinią salonie medycyny estetycznej. W takim miejscu możemy liczyć na w pełni profesjonalnie wykonaną usługę. We Wrocławiu jest kilka godnych polecenia klinik, w których można wykonać ten zabieg. Decydując się na peeling mechaniczny musimy pamiętać, że najlepiej wykona go doświadczony specjalista, dysponujący odpowiednim sprzętem, dlatego wybierajmy sprawdzone salony kosmetyczne. Nie należy zapominać, że jeden zabieg nie przyniesie oczekiwanych efektów, decydując się na mikrodermabrazję diamentową należy poddać się całej serii. Najskuteczniejsze jest regularnie jej wykonywanie i powtarzanie mniej więcej w odstępach co trzy tygodnie. Przyjmuje się, że najlepsze efekty uzyskuje się po 3-6 przeprowadzonych mechanicznych peelingach.

Gdzie poddać się zabiegowi

Na pewno warto odwiedzić Wrocław, miasto w którym nie brakuje specjalistów kosmetologii. Zabiegi mikrodermabrazji diamentowej nie mają przed nimi żadnych tajemnic. Można bezpiecznie oddać się w ich ręce, by cieszyć się piękną, gładką i elastyczną skórą.