oczyszczacz_powietrza

Dbając o zdrowie, warto także zatroszczyć się o odpowiednią jakość powietrza, którym oddychamy. Poziom szkodliwych substancji i zanieczyszczeń w większych miastach zwłaszcza w okresie zimowym wielokrotnie przekracza dopuszczalne normy. Warto więc zadbać o swoich bliskich i siebie, inwestując w odpowiednie oczyszczacze powietrza. Jakie oczyszczacze warto wybrać? Czym się kierować i na co zwrócić uwagę? Przydatne wskazówki dotyczące wyboru odpowiedniego oczyszczacza znajdziecie poniżej.

  1. Co warto wiedzieć o oczyszczaczach powietrza?
  2. Dlaczego warto zainwestować w oczyszczacz powietrza?
  3. Oczyszczacze z 3 rodzajami filtrów jako standard w oczyszczaniu powietrza

Świadomość społeczeństwa w kwestii jakości powietrza, którym oddychamy nieustająco rośnie. Dostępne na rynku oczyszczacze powietrza pozwalają nam więc zatroszczyć się o zdrowie i samopoczucie domowników. Poszczególne oczyszczacze powietrza różnią się nie tylko kształtem i wielkością czy ceną, ale przede wszystkim parametrami technicznymi. Które oczyszczacze powietrze warto wybrać? Zdradzamy poniżej.

Co warto wiedzieć o oczyszczaczach powietrza?

Oczyszczacze powietrza to urządzenia wyposażone w specjalne filtry, dzięki którym usuwają wszelkie obecne w powietrzu zanieczyszczenia, takie jak kurz, alergeny, bakterie czy wirusy. Z zależności od zastosowanego filtra poszczególne oczyszczacze powietrza różnią się właściwościami. Jednymi z najczęściej stosowanych są obecnie filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air) w połączeniu z filtrami węglowymi.

Dodatkową funkcją większości oczyszczaczy jest także nawilżanie filtrowanego powietrza. Niektóre z dostępnych na rynku modeli wyposażone są także w funkcję jonizacji. Pragnąc cieszyć się czystym i świeżym powietrzem, możemy także postawić na oczyszczacze z neutralizacją nieprzyjemnych zapachów.

Dlaczego warto zainwestować w oczyszczacz powietrza?

Jakość powietrza, którym oddychamy ma ogromny wpływ zarówno na nasze samopoczucie, jak i zdrowie. Czyste i odpowiednio nawilżone powietrze gwarantuje nam dobry i spokojny sen, nie przesusza także błon śluzowych nosa i gardła. Grupę szczególnie wrażliwą na zanieczyszczenia obecne w powietrzu stanowią dzieci, a także osoby zmagające się z alergiami. Nawet regularne i gruntowne sprzątanie nie pozwoli bowiem w pełni pozbyć się wszelkich roztoczy, pyłków roślinnych czy kurzu. Pomocny wówczas może okazać się odpowiednio dobrany oczyszczacz powietrza. Optymalnym rozwiązaniem w walce z zanieczyszczeniami powietrza są obecnie oczyszczacze wyposażone w potrójny zestaw filtrów. Oczyszczacze powietrza Coway to jedne z najlepszych dostępnych na rynku oczyszczaczy tego typu. Wyposażone są w trzy rodzaje filtrów – wstępny, węglowy oraz HEPA.

Oczyszczacze z 3 rodzajami filtrów jako standard w oczyszczaniu powietrza

Niewielkie rozmiary w połączeniu z wysokiej jakości parametrami sprawiają, że oczyszczacze z trzema rodzajami filtrów cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Intuicyjny system sterowania posiada tryb pracy automatycznej i manualnej, a także specjalny moduł Eco, w trakcie którego urządzenie nie wykrywając zanieczyszczeń przechodzi w tryb czuwania. Dzięki temu oczyszczacze te cieszą się dużą energooszczędnością. Charakteryzuje je także cichy tryb pracy.

Ponadto wyposażone są w specjalne czujniki jakości powietrza, informujące nas o poziomie zanieczyszczeń, temperaturze czy wilgotności. Specjalny wskaźnik wymiany filtrów poinformuje nas także, kiedy należy zastąpić je nowymi. Oczyszczacz Powietrza – Coway Airmega 300S dzięki specjalnej aplikacji mobilnej pozwala ponadto na zdalne zarządzanie pracą urządzenia. Nowoczesne rozwiązania technologiczne dają nam możliwość spersonalizowanej konfiguracji pracy naszego oczyszczacza.

W trosce o jakość powietrza, którym oddychamy warto postawić na nowoczesne i sprawdzone oczyszczacze powietrza. Dostępne na rynku oczyszczacze powietrza spełniają szereg istotnych funkcji. Począwszy od usuwania zanieczyszczeń, poprzez nawilżanie czy jonizację. Obecnie niedoścignionym standardem w skutecznym oczyszczaniu powietrza pozostają oczyszczacze z trzema rodzajami filtrów, w tym oczyszczacze powietrza firmy Coway.