Robiąc codzienne zakupy, wielokrotnie bierze się lub kupuje liczne worki foliowe. Każdego dnia, pakuje się w nie jedzenie, artykuły chemiczne i ubrania. Dziesiątki worków i woreczków zajmują potem miejsce w domu, a i tak są wyrzucane po pierwszym użyciu.

Drugie życie plastikowych torebek

Można jednak wykorzystać worki foliowe i woreczki foliowe jeszcze wielokrotnie i na wiele ciekawych sposobów. Pierwszym, najbardziej podstawowym rozwiązaniem, jest wielokrotne wykorzystywanie worków foliowych na ponowne zakupy. Dzięki temu nie ma konieczności kupowania nowych toreb za każdym razem.

Jedna lub dwie siatki z powodzeniem wystarczą na codzienne zakupy. Jedyny wysiłek, jaki trzeba poczynić, to pamiętanie, aby taką torbę zabrać ze sobą. Można mieć zawsze w plecaku lub torebce jedną, lub dwie torby na zapas, tak aby żadne nieplanowane zakupy nie zmusiły do kupowania kolejnych.

Woreczki foliowe – jak zastosować je w kuchni?

Kilkukrotnie zużyte torby foliowe doskonale zastąpią także worki na śmieci. Nie ma konieczności kupowania dodatkowych foliowych worków, jedynie po to, aby wyrzucić je ze śmieciami, jeśli ma się w domu stos już kupionych.

Torebki foliowe, które można spotkać na działach warzywno-owocowych, świetnie sprawdzą się do organizacji niewielkich przedmiotów. Zarówno w pokoju dziecka, jak i w domowych biurze. Świetnie sprawdzą się także podczas mrożenia zapasów żywności.

Domowe zastosowanie worków foliowych

Worki foliowe świetnie sprawdzają się także do przechowywania ubrań. Wymieniając garderobę pod koniec lata lub zimy, warto niepotrzebne rzeczy zapakować szczelnie w worki, dzięki czemu ochroni się je przed kurzem i molami.

Posiadając ogród, konieczne jest dokładne zabezpieczenie niektórych roślin na zimę. W tym przypadku również doskonale sprawdzą się używane worki foliowe.

Worki foliowe do zadań specjalnych

Miłośnicy górskich wędrówek, prawdopodobnie nie raz zakładali woreczki foliowe na stopy w skarpetkach, aby uniknąć pęcherzy i przemoknięcia.

Zwinięte reklamówki stanowią także doskonałe zabezpieczenie lub wypełnienie do przesyłek. Po włożeniu delikatnych przedmiotów wystarczy pozostałe miejsce szczelnie uzupełnić foliowymi workami.

Rozcięte worki foliowe stanowią także doskonałe zabezpieczenie przed wilgocią. Świetnie sprawdzą się w przedpokoju podczas deszczu, ale także można rozłożyć je na podłodze podczas malowania.

Kreatywne zastosowanie worków foliowych

Worki foliowe mogą uzyskać nowe życie również w bardziej twórczy sposób. Wiele osób wykorzystuje do stworzenia fantazyjnych dywaników łazienkowych i wycieraczek umieszczanych przed domem. Z grubszych worków można stworzyć skakankę dla dziecka.