Kwestia pielęgnacji włosów niemowlaka jest źródłem prawdziwych wyzwań dla jego rodziców. Niemowlę podczas swojego rozwoju wykazuje coraz większą aktywność. Z tego właśnie powodu warto zadbać o to, aby nawet tak prozaiczne procedury, jak na przykład regularna kąpiel, zawierały w sobie elementy zabawy. Rodzicom zmagającym się z dylematem, jak dbać o włosy niemowlaka, z pomocą przychodzi szampon dla dzieci w piance JOHNSON’S® Baby.

Pielęgnacja skóry głowy noworodka w kilku krokach

Tak jak w przypadku wielu innych procedur kosmetycznych, również podczas pielęgnacji włosów niemowlaka, warto zastosować się do sprawdzonych i bezpiecznych zasad. Po pierwsze należy umyć włosy noworodka szamponem JOHNSON’S® Baby. Dlaczego warto sięgnąć akurat po ten produkt? Odpowiedź jest bardzo prosta – ten szampon jest po prostu przyjemny dla dziecka, nazwa zastosowanej w nim formuły – No More Tears – bynajmniej nie jest dziełem przypadku. Drugim etapem, który jest jednocześnie kolejną bardzo wyraźną wskazówką, która wyjaśnia, jak dbać o włosy noworodka, jest zaaplikowanie odżywki w sprayu. Dalsza pielęgnacja umytych i wzmocnionych włosów malucha jest już intuicyjna. Wystarczy bowiem starannie ułożyć włosy przy użyciu grzebienia lub szczotki.

Wartościowe uwagi o tym, jak dbać o włosy malucha

Podczas kąpieli niemowlaka szczególnie istotnym aspektem jest ochrona jego oczu. Wynika to przede wszystkim z faktu, że niepożądane substancje mogą dużo łatwiej niż w przypadku osoby dorosłej przedostać się do oka malucha. Aby tego uniknąć, najlepiej jest myć głowę dziecka w pozycji przechylonej oraz pamiętać o wykorzystaniu adekwatnych kosmetyków. Idealnym rozwiązaniem w tym wypadku jest szampon dla dzieci w piance JOHNSON’S® Baby, który dzięki swojej pionierskiej formule No More Tears nie podrażnia oczu i jest tak łagodny, jak czysta woda.

Z pozoru rutynową czynność mycia włosów warto także zmienić w zabawę. W tym wypadku można trochę podkoloryzować rzeczywistość, na przykład oznajmić maluchowi, że planujemy masaż głowy albo zanucić jego ulubioną kołysankę. Szczypta improwizacji może zdziałać cuda! Rozproszenie uwagi malucha pozwala rozluźnić atmosferę i przełamać jego obawy przed wszelkimi procedurami pielęgnacyjnymi.

Ostatnią bardzo ważną kwestią jest używanie tylko sprawdzonych wyrobów kosmetycznych. Skóra niemowląt jest znacznie bardziej wrażliwa niż cera osoby dorosłej. Dlatego należy ograniczyć się do sprawdzonych kosmetyków, które zawierają delikatne składniki aktywne i odżywki.