tianeptyna

W czasach kiedy jesteśmy bardzo narażeni na stres lęk i poczucie osamotnienia przychodzi nam z pomocą środek nootropowy – tianeptyna. Czym jest ten środek nootropowy i w jaki sposób ma wpływ na nasze lepsze samopoczucie?

Tianeptyna to substancja mająca działanie antydepresyjne, przeciwlękowe oraz neuroprotekcyjne. Struktura chemiczna tianeptyny składa się z trój pierścieni TCA i jest zbliżona budową do amitryptyliny i doksepiny.

Tianeptyna doskonale sprawdza się podczas zwalczania codziennych czynników mających wpływ na jakość naszego życia. Skuteczność tianeptyny pozwala na:

  • –  znaczne poprawienie nastroju i częściowe obniżenie stanów depresyjnych
  • –  unikanie pojawiania się ataków paniki
  • –  poprawienie wydajności mózgu
  • –  polepszenie funkcji poznawczych
  • –  większą uważność
  • –  lepsze reagowanie

    Z tego artykułu dowiesz się także, jakie mechanizmy zachodzą w twoim mózgu w trakcie stosowania tianeptyny oraz jaki istnieje związek pomiędzy tą substancją nootropową a neuroprzekaźnikami. Jeżeli jesteś osób, która ma duży problem z nastrojem, często odczuwa lęk i niepokój, to jest to temat dla ciebie.

    Tianeptyna czyli lepsze i stabilne samopoczucie

    Czy tianeptyna może faktycznie wpłynąć na poprawę samopoczucia i złagodzić objawy depresji? Tak! Badania pokazują, że objawy depresji są powiązane z neuroplastycznościąmózgu. Jeżeliudasięwpłynąćnapoprawęneuroplastyczności objawy depresji znacznie się zmniejszają. Tianeptyna zdecydowania potwierdza taką tezę.

    Nootrop wpływa na glutaminian, który jest odpowiedzialny za nasze emocje. Kiedy przeżywasz sytuacje stresowe dochodzi do zbyt dużego rozrostu glutaminianu w mózgu. Jeżeli właściwie stosujesz tianeptynę utrzymuje ona pełną kontrolę nad ścieżkami glutaminianu i w konsekwencji hamuje odpowiedź Twojego organizmu na doświadczany stres.

Dzięki temu poprawia się neuroplastyczność mózgu a Ty zaczynasz lepiej radzić sobie z lękiem oraz objawami depresji. Dodatkowo poprawa neuroplastyczności mózgu przyczynia się do zwiększenia funkcji poznawczych mógu czyli zauważaszu siebie lepszą pamięć oraz koncentrację! Niesamowite prawda?

Kolejna ważna informacja w zasadach działania tianeptyny. Jej mechanizm poprawia wychwytywanie serotoniny a w konsekwencji prowadzi do jej obniżenia. Nie wykazuje przy tym, żadnego związku z receptorami neuroprekaźnikowymi. To oznacza, że nie wykazuje dużego wpływu na dopaminę oraz noradrenalinę.

Stabilność i klarowność umysłowa

Dzięki temu, że tianeptyna korzystnie wpływa na neuroplastyczność powoduje wychwycenie przyczyny powstawania depresji w twoim mózgu, a nie tylko działa na złagodzenie jej objawów. Pomyśl jak dobrze będziesz się czuć, kiedy obudzisz się rano bez poczucia smutku, lęki i niepokoju? Jak bardzo może to wpłynąć na jakość twojego życia i ile możesz zrobić pozbywając się lub łagodząc objawy depresji? Tianeptyna przyczynia się do stabilności nastroju ale też zachowuje przy tym jasność umysłu.

Tianeptyna zmniejsza poczucie stresu, smutku i niepokoju.

Tianeptyna z pewnością pozwoli Ci pozbyć się niepokoju oraz wpłynie na poprawę funkcji poznawczych . Dzięki temu, że znacząco wpływa na nastrój i pozwala na zwiększenie Twojej wydajności na co dzień jest chętnie wybierana jako jeden z środków nootropowych.

Tianeptyna nie wpływa także uzależniająco na organizm dlatego pod kontrolą specjalisty można ją stosować dłuższy czas. Jest raczej dobrze tolerowana i rzadko powoduje działania niepożądane. Odpowiednią dawkę tianeptyny powinien dla ciebie ustalić lekarz. Ten środek nootropowy nie jest monoaminergiczny w mechaniźmie działania dlatego też jest on stosowany z innymi lekami antydepresyjnymi. Nie zaleca się zażywania tianeptyny z IMAO czyli inhibitorami monoaminooksydazy

Podsumowanie:

Środek nootropowy zwany tianeptyną jest jednym ze skuteczniejszych antydepresantów. Przywraca równowagę w tych obszarach mózgu, które są odpowiedzialne za powstawanie zaburzeń depresyjnych. Dzieje się tak dlatego, bo tianeptyna poprawia neuroplastyczność mózgu. Ze względu na swoje długofalowe

działanie tianeptyna jest ciekawą substancją nootropową i może okazać się w najbliższych latach bardzo przydatna. Niestety poziom stresu wciąż się podwyższa, żyjemy pod presją czasu, zarabiania pieniędzy . Nie umiemy odpoczywać i cieszyć się z tego co mamy. To wszystko to duży krok do obniżenia nastroju, nerwowości, rozkojarzenia a w konsekwencji może przyczynić się do pojawienia pierwszych objawów depresji. Oczywiście zażywanie każdej substancji nootropowej wymaga konsultacji ze specjalistą. Działaj z rozwagą, aby uniknąć niepotrzebnych reakcji niepożądanych.